۴ نکته زیبایی برای داشتن پوستی درخشان در زمستان

در روزهای زمستان نیز همچون تابستان می‌توانید پوستی درخشان داشته باشید کافی است چند نکته آرایشی و سلامت پوست را بدانید.

1- آنتی اکسیدان‌های موضعی را حتما مصرف کنید

با تمام جذابیتی که آفتاب تابستان در درخشان نشان دادن پوست دارد محافظت از آن نیز بسیار مهم است. پاییز و زمستان فرصت مناسبی برای استراحت پوست نسبت به اشعه‌های فرابنفش خورشید است، زمان که می‌توان به تجدید کلاژن فکر کرد.

 

یکی از بهترین اقداماتی که می‌توانید انجام دهید استفاده از آنتی اکسیدان‌های موضعی است که علیرغم محافظت، پوست شما را روشن‌تر نیز می‌کند.

 

اینا نیازاویچ زیبایی شناس می‌گوید: ویتامین C یکی از قوی‌ترین محافظ‌ها در برابراشعه‌های مضر فرابنفش است، این ویتامین با تحریک سنتز کلاژن، خاصیت ارتجاعی را بهبود می‌بخشد و پوست را روشن‌تر می‌کند و رنگ‌دانه‌ها را از بین می‌برد.

 

خلاصه آنکه استفاده از ویتامین C موضعی و سایر آنتی اکسیدان‌ها برای حفظ چهره درخشان لازم است. لذا بهتر است برای شادابی پوستتان علاوه بر مصرف آنتی اکسیدان‌های طبیعی به دنبال لوازم آرایشی، کرم و سرم شستشو با پایه ویتامین C باشید.

2- پوستتان را مرطوب نگاه دارید

دقت کرده‌اید در ماه‌های گرمی مثل تابستان که پوست از رطوبت مناسبی برخوردار است چقدر پوست حالت درخشان دارد.

 

ناتالیا توماس نویسنده و میکاپ آرتیست سلبریتی‌هایی همچون کارلی کلاوس و نوآ سایرس می‌گوید: برای حفظ این درخشش در طول سال سعی می‌کند رطوبت پوست را برایشان حفظ کنم این باعث می‌شود که علاوه بر داشتن حس خوب پوستشان صاف و زیبا به نظر برسد، برای این کار روغن بدنی که برای بچه‌ها استفاده می‌شود انتخاب مناسبی است.

 

برای بدست آوردن درخشش حداکثر از طریق هیداتاسیون ناتالیا توماس می‌گوید قبل از استفاده از لوازم آرایشی روغن را با دستان خود بر روی پوست ماساژ دهید. برای این منظور می‌توانید از مواد آرایشی که در تهیه آن‌ها از روغن آفتابگردان، روغن بادام شیرین، لانولین و موم زنبور عسل استفاده شده به کار گیرید.

3- لایه برداری کنید

علاوه بر آنتی اکسیدان‌ها و مرطوب کننده‌ها، در فصل سرد زمستان لایه برداری نیز مهم است.

 

لایه برداری فیزیکی زمانی مناسب است که لایه خشک پوست خیلی ضخیم شده است البته هرچند موثر است اما کافی نیست. استفاده از لایه بردارهای شیمیایی که در ترکیب آن‌ها اسیدهای آلفا هیدروکسی استفاده شده (AHA) باعث می‌شود ماده چسبنده‌ای که سلول‌های مرده را کنار هم قرار داده تجزیه کند.

 

این لایه بردارها علاوه بر از بین بردن لایه بیرونی و مرده پوست باعث تقویت سطح هیداراتاسیون و از بین رفتن رنگدانه‌ها و لاکه‌های آفتاب می‌شود که نتیجه آن یک چهره جوان و درخشان است.

 

شما می‌توانید از تونرهای لایه برداری روزانه استفاده کنید یا یکی دوبار در هفته از لایه بردارهای قوی‌تر استفاده کنید.

4- برنزر هنوز هم دوست شما است

چون فصل برنزه کردن به پایان رسیده به معنی این نیست که دیگر در زمستان نمی‌توان آن را انجام داد. توماس می‌گوید می‌توانید در فصل زمستان از میزان برنزر کمتری استفاده کنید.

 

برای آرایش ابتدا برنزر را بر روی بالای پیشانی که مو روییده است بمالید و از براش برای مالیدن آن به مو و کمی زیر آن استفاده کنید روی پوست محو شده با یکدست بنظر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *