اسرار رژیم غذایی برای زنان در دوران یائسگی از فیونا کِرک- بخش دوم

اسرار رژیم غذایی برای زنان در دوران یائسگی

اگر زنی را حین خوردن کورن‌فلکس در حالت ناراحتی از نوسانات بیش از حد وزن‌اش دیدید بدانید که وی قبل، حین یا بعد از یائسگی قرار دارد.

 

افراد خوش شانس کمی هستند که این دوران را بدون هیچ‌گونه آشفتگی سپری می‌کنند اما اغلب خانم‌ها در این زمان انواع اختلالات فیزیولوژیکی و عاطفی را تجربه می‌کنند و بدتر از آن اینکه دو روز آنان با یکدیگر یکسان نیست.

اسرار رژیم غذایی در دوران یائسگی

شاید کمی تعجب کنید اما در این دوران برخی چیزها را باید تغییر دهیم. هورمون‌های ما در حال تغییر هستند پس باید رفتار و رژیم غذایی‌مان را نیز تغییر دهیم.

 

ما باید بدنمان را متقاعد کنیم که همه چیز خوب است و ترجیحا برای این تغییرات هورمونی چربی ذخیره کنیم. البته موارد تغذیه‌ای زیادی برای مدیریت استرس، خنثی کردن نوسانات خلقی و جلوگیری از افزایش وزن می‌توان استفاده نمود.

 

در مطلب زیر ۳ نکته مهم که باید در رژیم غذایی خود برای حفظ سلامتی و کاهش مصرف رعایت کنید از دومین جلد سری کتاب‌های فیونا کرک بیان می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

اسرار رژیم غذایی برای زنان در دوران یائسگی

چربی بیشتری بخورید

اختلال هورمونی از سال‌های قبل یائسگی شروع و می‌تواند تا پایان آن ادامه داشته باشد و به این ختم نمی‌شود و برای آرامش هورمونی نیاز است به رژیم غذایی خود چربی اضافه کنیم.

 

در رژیم غذایی خود از ماهی‌های پرچرب استفاده کنید و به غذا‌ها و میان وعده خود روغن یا کره اضافه کنید و از مکمل‌های امگا ۳ غافل نشوید.

اسرار رژیم غذایی در دوران یائسگی

 

از غلات استفاده کنید

بله غلات تصفیه نشده حاوی فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند اما منبع غنی از قند نیز هستند که پس از هضم به اجزای تشکیل دهنده آن‌ها تجزیه می‌شود که در صورتی که ورزش نمی‌کنید به بسیاری از آن‌ها نیاز ندارید.

اسرار رژیم غذایی در دوران یائسگی

از غلات در صبحانه و یا نهار خود استفاده کنید اما در عصر از مصرف آن خودداری کنید. نان‌هایی که از جوانه غلات درست شده انتخاب کنید، آن‌ها سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر طبیعی هستند و همچنین منبع خوبی از پروتئین هستند که به حفظ انسولین کمک می‌کند.

 

 

تغذیه تیروئید را فراموش نکنید

غده تیروئید می‌تواند قبل از یائسگی دچار تنبلی شود و برای سالم ماندن نیاز به مراقبت دارد.

 

ید بهترین دوست تیروئید است و عملکرد هورمون‌های تیروئید را بهبود می‌بخشد، همچنین نقش مهمی در سرعت متابولیک سالم بازی می‌کند که باعث کاهش وزن می‌شود. بنابراین اگربه گیاهان دریایی علاقه دارید حتما آن‌ها را در برنامه غذایی‌تان قرار دهید.

سوشی غذایی مناسب در دوران یائسگی

سوشی و ساشیمی منابع خوبی را فراهم می‌کنند. همچنین می‌توانید از سبزیجات خشک شده دریایی به عنوان جایگزینی برای نمک سفره استفاده کنید.

 

اگر علاقه دارید سایر نکاتی که فیونا کِرک در خصوص اسرار رژیم غذایی برای گروه‌های مختلف بیان کرده بدانید نگاهی به مطلب فیونا کِرک از اسرار رژیم لاغری برای گروه‌های مختلف می‌گوید بیاندازید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *