اسرار رژیم غذایی برای کارمندان از فیونا کِرک- بخش سوم

اسرار رژیم غذایی برای کارمندان

پس از یک روز کاری و پشت میز افزایش وزن کار ساده‌ای است و در عین حال کاهش آن خیلی سخت است.

 

ما متولد شدیم که حرکت کنیم در حالیکه در زندگی کارمندی فقط نفس می‌کشیم و ماوس کامپیوتر را حرکت می‌دهیم و این حرکت میزان کالری مصرفی در یک روز را نمی‌تواند جبران کند.

 

این واقعیت غم انگیزی است اما مطالعات نشان می‌دهد که مشاغل محدود به میز از جمله بدترین مشاغل برای افزایش وزن هستند. و مهم نیست که به چه میزان کالری وعده‌های غذایی و میان وعده‌ها را کاهش داده‌اید.

 

در واقع آنچه برای کارمندان به جای میزان کالری مهم است محتوای غذایی وعده‌های غذایی و میان وعده‌ها است.

 

در مطلب زیر ۳ نکته اساسی از سومین جلد سری کتاب‌های فیونا کِرک مرتبط با کارمندان برای داشتن زندگی سالم و حفظ تناسب اندام می‌خوانیم.

 

اسرار رژیم غذایی برای کارمندان

نشاسته را محدود کنید

کربوهیدارت‌ها باید همیشه در یک وعده غذایی یا میان وعده باشد اما مواد نشاسته‌ای آن (نان، ماکارونی، برنج و سایر غلات) باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. چرا که همه این مواد میزان قند خون را سریع بالا برده و باعث افزایش وزن به خصوص در افرادی با تحرک کم می‌شوند. بهتر است بخش عمده‌ای از کربوهیدارت مورد نیاز بدن را از سبزیجات بگیرید و مصرف مواد نشاسته‌ای را به یک یا دو وعده در روز محدود کنید.

 

برنامه ریزی کنید

هر چفدر که سرتان شلوغ باشد می‌توانید از قبل برنامه‌ریزی کنید و سبد غذایی تهیه کنید که غذای مناسبی را از قبل تهیه و به همراه تنقلات مجاز در آن قرار بدید تا میزان مصرف ساندویچ و سوخاری‌های فست فودی را کاهش دهید.

 

بیخیال هوس شوید

ایده خوردن یک میان وعده شیرین که به سرعت انرژی شما را در طول روز کاری بالا ببرد به راحتی اتفاق می‌افتد. اما به خاطر داشته باشید که نتیجه‌ای جز افزایش قند خون و اضافه وزن را برای شما در پی نخواهد داشت و ضمنا به خاطر داشته باشید که این مواد به خاطر GI (شاخص گلوکز) بالایی که دارند اثر کمی بر انرژی دارند و مجددا نیاز خیلی بیشتری به مصرف این مواد دارید.

 

میان وعده‌های غذایی سرشار از پروتئین تهیه کنید (میوه، بادام، ماست طبیعی، توت و دانه‌ها) تا از هوس‌های قندی در امان باشید.

 

اگر مایل به خواندن سایر مطالب از متخصص تغذیه فیونا کرک در خصوص رژیم‌های غذایی برای گروه‌های مختلف هستید حتما مطلب فیونا کِرک از اسرار رژیم لاغری برای گروه‌های مختلف می‌گوید را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *