اسرار رژیم غذایی برای مشاغل شیفتی از فیونا کِرک- بخش هفتم

اسرار رژیم غذایی برای مشاغل شیفتی

مطالعات بی شماری نشان می‌دهد که ساعت کاری نامنظم منجر به افزایش وزن در طول زمان می‌شود. از شنیدن این آمار افسرده شدید؟ بله! آماری در مورد اینکه قابل اصلاح نیست هست؟ نه.

 

ریتم طبیعی شبانه روزی ما ین است که در ساعات روز بیدار باشیم و در تاریکی بخوابیم بنابراین وقتی این رویه تغییر می‌کند بدن نیز خودش را با شرایط جدید هماهنگ می‌کند و می‌توان برنامه غذایی را نیز متناسب آن تنظیم نمود.

 

برنامه ریزی برای مشاغل شیفتی امری ضروری است. خوردن غذاهای انرژی زا قبل از شروع شیفت ضروری است. خوردن غذاهایی که بتواند بیدار نگهتان دارد مهم است. ورزش منظم و زمان بندی برای همه این کارها خیلی مهم است.

 

شناخت خطر افزایش وزن و اتخاذ راهکار‌های تغذیه‌ای که به این رویه زندگی کمک می‌کند نیاز به کمی تمرکز دارد تا تغییر بسیار مثبتی برای مشاغل شیفت ایجاد کند.

 

در زیر ۳ نکته مهم از کتاب اسرار رژیم غذایی برای مشاغل شیفتی از فیونا کرک جهت حفظ سلامتی و داشتن تناسب اندام خدمتتان ذکر می‌کنیم.

اسرار رژیم غذایی برای مشاغل شیفتی

برای خوابیدن بخورید

آن چیزی که ۳ یا ۴ ساعت قبل از خواب می‌خورید تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت خواب شما دارد و در زمانی که همه بیدار هستند شما می‌توانید خواب خوبی داشته باشید.

 

ادامه کمبود خواب یا اختلال در خواب یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش وزن یا ناتوانی در کنترل وزن است.

 

وعده یا میان وعده غذایی قبل از خواب باید سرشار از غذاهای پروتئینی باشد که مقادیر خوبی از اسید آمینه تریپتوفان را تولید کند و باعث ترشح سروتونین جهت ایجاد خوابی آرامش بخش می‌شود.

پنیر کوتاژ غذای خوبی برای مشاغل شیفتی

بوقلمون، ماهی، مرغ، پنیر کوتاژ یا کاتیج، آجیل، پنیر و تخم مرغ همه منابع خوبی برای کمک به مغز جهت فرآیند تریپتوفان هستند. همچنین به مواد غذایی فوق مقداری مواد نشاسته‌ای همچون برنج قهوه‌ای، عدس یا لوبیا نیز اضافه کنید.

 

 

نوشیدنی‌های گاز دار را دور بیاندازید

با نوشابه و سایر نوشیدنی‌های میوه‌ای گازدار مثل دشمنتون برخورد کنید. مهم نیست که تولید کنندگانشان چقدر در مورد میزان کم یا صفر کالری و افزایش انرژی صحبت می‌کنند. آن‌ها چه به صورت شکر ساده یا ترکیبات شیمیایی، قند هستند و بدن رفتار مشابهی را با آن دارد و مزایای کمی برای بدن ما دارد.

نوشابه‌های گازدار را دور بیاندازید

ممکنه آن‌هایی که سرشار از کافئین هستند در تمرکز و هوشیاری زمان شیفت شما کمک کننده باشند. اما یک اسموتی میوه و سبزیجات بدون قند همان کار را بدون افزایش وزن برای شما انجام می‌دهد.

 

 

عاشق سوپ شوید

مصرف مواد غذایی مختلف در یک فضای کوچک، بدون وجود سوپ غیر ممکن است. تحقیقات نشان می‌دهد ترکیبات مایع و جامد موجود در سوپ فورا معده را پر می‌کند و مانع پر خوری ما در طول روز یا شب می‌شود. فرآیند هضم مواد ترکیبی سوپ دقیقاَ مشابه فرآیند هضم آن مواد غذایی جامد و مایع به صورت جداگانه است.

سوپ را در رژیم غذاییتان بگنجانید

امتیاز بزرگ دیگر سوپ تهیه آسان، فضای نگهداری کم در یخچال و حمل و نقل ساده به محل کار است.

 

نکته آخر اینکه کسانی که از سوپ استفاده می‌کنند کاهش وزن سریع‌تر، راحت‌تر و مناسب‌تری نسب به سایر روش‌های تغذیه‌ای دارند.

 

در صورت تمایل به خواندن سایر مطالب اسرار رژیم غذایی از فیونا کرک مطلب فیونا کِرک از اسرار رژیم لاغری برای گروه‌های مختلف می‌گوید را مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *