اسرار رژیم غذایی در زندگی مجردی از فیونا کِرک- بخش اول

معمولاً خوردن در جمع بر تصمیمات غذایی تاثیر می‌گذارد اما اغلب در تنهایی توجهی به این نداریم که چه چیزی می‌خوریم.

 

خستگی و استرس حاصل از روز کاری طولانی توجیه خوبی برای استراحت شبانگاهی در خانه و خوردن یک کاسه بستنی، چیپس، پیتزا و غذای آماده به جای تنقلات سالم است.

 

اما خب این مدل رفتار برای شما که این مطلب را می‌خوانید و نمی‌خواهید سایز کمرتان هر روز بزرگ‌تر شود نیست.

 

پخت و پز به جای تهیه غذای آماده می‌تواند کار خیلی سختی باشد اما تاثیر زیادی بر هورمون‌های ما دارد.

در این مطلب به بیان ۳ نکنته مهم از جلد اول سری کتاب‌های فیونا کرک با موضوع اسرار رژیم غذایی برای مردان و زنان مجرد می‌پردازیم.

اسرار رژیم غذایی برای زندگی مجردی

این دو وعده غذایی را بخورید

یکی از عادات خوب برای زندگی مجردی (چه آقایان و چه خانم‌ها) خوردن دو وعده غذایی با فاصله ۵ ساعت از یکدیگر است.

 

صبحانه سرشار از پروتئین و چربی‌های خوب مثل تخم مرغ یا فرنی با میوه و دانه‌ها به همراه اسموتی سبزیجات انرژی زیادی را برای شما در ابتدای صبح فراهم می‌کند.

 

ناهار مناسب همچون سوپ و یک سالاد مخلوط برای ساعت‌ها جلوی گرسنگی شما را می‌گیرد و در نهایت اگر کار شما جسمانی است برای جلوگیری از گرسنگی پایان شب، یک وعده غذایی سبک یا میان وعده در ابتدای شب مصرف کنید.

 

 

کم و همیشه

اگر به نظرتان وعده‌های غذایی و میان وعده‌هایی با حجم کم برای شما مناسب‌تر است، بهتر است روی کوچک نگه داشتن حجم آن تمرکز کنید و فقط از این قضیه مطمئن شوید که هر وعده/ میان وعده غذایی شامل میوه، سبزیجات و دانه‌های روغنی سرشار از پروتئین باشد.

 

یک کاسه هوموس به همراه سبزیجات خام یا املت با ۲ تخم مرغ و سبزیجات بخارپز، سوخت و ساز بدن شما را تا وعده بعدی فراهم می‌کند.

 

محصولات تخفیف‌دار را بخرید

زمان‌هایی پیش میاید که وقت کمی دارید یا خسته‌اید و به ناچار از غذاهای آماده استفاده می‌کنید.

 

وعده‌های غذایی با کیفیت خوب، سبک یا فاقد مواد نگهدارنده هستند که این به معنی ماندگاری کمتر و به عبارتی دیگر محصول طبیعی‌تر و از نظر سلامتی و حفظ سایز بدن شما بهتر هستند.

 

برای خواندن سایر توصیه‌های فیونا کِرک درباره گروه‌های مختلف دیگر مطلب فیونا کِرک از اسرار رژیم لاغری برای گروه‌های مختلف می‌گوید را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *