آیا می‌دانید این ۲۲ مدل کفش پاشنه دار را چگونه بپوشید؟

انواع مدل کفش پاشنه دار و چگونگی پوشیدن آن

انواع مختلف پاشنه کفش و نکاتی که برای پوشیدنشان باید رعایت کنید

آیا می‌دانید هر پاشنه کفشی مناسب چه لباسی و کجاست؟

اگر از علاقه‌مندان کفش‌های پاشنه دار هستید چه بلند یا کوتاه لازم است مطلب زیر را بخوانید تا در مورد انواع مدل پاشنه کفش و نحوه استایل دادن با آن را یاد بگیرید تا بدانید کدام کفش متناسب استایل فعلی شماست.

1- کفش پنجه باز (Peep Toe shoe)

کفش‌های پنجه‌باز یکی از انواع کفش‌های اغواگرایانه در کفش‌های پاشنه‌دار است. این مدل را در ارتفاع مختلفی از پاشنه می‌توان دید، اما هر چه پاشنه بلندتر باشد این سبک اغواگرانه‌تر به نظر می‌رسد. همانطور که از نام آن‌ها پیداست جلوی کفش باز بوده و انگشتان پا را می‌توان دید.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌های پنجه باز

این کفش را با شلوارهای جذب پایی که قد آن تا مچ پا است و لباس‌های کوتاه ست کنید. برای رنگ ناخن‌ها از لاک‌های روشن یا خالص و جسورانه استفاده کنید تا ظاهری فوق‌العاده ایجاد کنید.

2- کفش پاشنه وج (Wedge Heel shoe)

کفش پاشنه وج که بعضا گوه‌‌ای نیز به ان گفته می‌شود متناسب دخترانی است که از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند ۱۵ سانتی به خاطر راحت نبودن خودداری می‌کنند. همچنین این مدل برای دخترانی است که کفش‌های پاشنه بلند را دوست دارند اما به راحتی نمی‌توانند با آن قدم بزنند. قد را بلند‌تر نشان می‌دهد اما مثل سایر کفش‌های پاشنه بلند نیست. وزن به طور مساوری در کل کفش پخش شده است و راه رفتن راحت‌تر است.

نکته مد برای پوشیدن کفش وج

این مدل کفش را تقریباً می‌توان با هر نوع لباسی پوشید.

3- کفش پاشنه مخروطی (Cone Heel)

کفش‌های پاشنه مخروطی درست همانند نامشان مخروطی هستند. این پاشنه‌ها در بالا پهن و هرچه به سمت پایین می‌آیند نازک‌تر می‌شود. این پاشنه را در انواع مدل و ارتفاع می‌توان دید.

نکته مد برای پوشیدن کفش پاشنه مخروطی

این مدل کفش با دامن یا لباس‌هایی که لبه پایینی رها و ازادی دارند فوق العاده به نظر می‌رسد.

4- کفش پاشنه استیلتو (Stilettos shoe)

این از آن دست کفش‌های پاشنه بلندی است که هر دختری باید داشته باشد. این‌ها معمولاً پاشنه‌ای حدود ۱۰ تا ۱۵ سانتی دارند. از جلو بسته و در انواع مختلف طرح تولید می‌شوند. راه رفتن با ان به نظر غیر ممکن می‌رسد اما وقتی کمی با آن قدم بزنید دیگر نمی‌توانید آن را کنار بگذارید.

نکته مد برای پوشیدن کفش پاشنه استیلتو

فقط یک جفت کفش استیلتو مشکی یا نود (Nude) کافی است تا بتوان در محل کار، مهمانی یا هر جایی که می‌روید آن را بپوشید. همچنین هر لباسی را که به صورت اتفاقی از کمدتان خارج کنید نیز با این کفش ست می‌شود. واقعا می‌توان متنوع پوشید. البته این مدل کفش با لباس‌های رسمی و مناسبتی ظاهری فوق‌العاده دارد.

5- کفش لژ دار (Platform Heel Shoe)

اغلب افراد کفش‌های لژ دار را با وج  اشتباه می‌گیرند. درواقع کفش‌های لژ دار فقط در قسمت جلویی کفش، زیره ضخیمی دارند و و بر خلاف کفش‌های معمول پاشنه بلند راه رفتن با آن‌ها راحت‌تر است.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌های لژ دار

کفش‌های لژ دار را با لباس‌هایی که به خوبی فیت تنتان است بپوشید.

6- کفش‌های پاشنه‌دار تسمه‌ای (Cut Out Heel Shoe)

کفش‌های تسمه‌ای ضمن شیک بودن هر روی محبوب‌تر می شوند. آن‌ها را در هر شکل و اندازه‌ای می‌توانید پیدا کنید اما وجه اشتراک همه این کفش‌ها این است که در جلوی کفش برش خورده هستند و ظاهری اغواگرایانه برای شما به وجود می‌اورد.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار تسمه‌ای

برای یک مهمانی آخر هفته که پاهایتان را مانیکور نکرده‌اید و نیاز به پوشیدن کفشی دارید که این مسئله را بپوشاند، کفش فوق‌العاده‌ای است.

7- کفش‌های پاشنه باز (Sling Back Heel shoe)

با کفش های استیلتو یا پامپ چون پشت پایتان را گرفته اند راحت نیستید؟ مشکلی نیست. راه حل آن استفاده از کفش‌های پاشنه باز است. آن‌ها بندهایی دارند که به جای مچ پا، پاشنه‌پایتان را گرفته و ظاهر فوق العاده‌ای دارند. ‌این کفش به کفش‌های سگک‌دار یا پشتبند‌دار نیز معروف هستند.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌های پاشنه‌باز

با توجه به راحتی این کفش، تقریبا با هر نوع لباسی آن را می‌توان پوشید. اما با لباس‌هایی که مچ پا را نشان می‌دهند فوق‌العاده هستند.

8- کفش پاشنه فرانسوی (French Heel shoe)

چیزی در مورد کفش‌های پاشنه پامپادور یا اسپول شنیده‌اید؟ خیلی شبیه هم هستند، البته آن‌ها احنای بیشتری دارند. این مدل در قدیم خیلی محبوب بودند و برای استایل وینتیج کاملا مناسب هستند.

نکته مد برای پوشیدن کفش پاشنه فرانسوی

اگر به دنبال اضافه کردن آیتمی وینتج به لباس‌های بلند و گشادتان هستید، حتما کفش‌های پاشنه فرانسوی را مد نظر داشته باشید.

9- کفش پاشنه گربه‌ای (Kitten Heel shoe)

کفش‌های پاشنه گربه‌ای را بیشتر می‌توان با آدری هپبورن شناخت. اگر از کسانی هستید که کفش‌های پاشنه بلند ناراحتتان می‌کند یا قد بلندی دارید و می‌خواهید کفش پاشنه بلند بپوشید این گزینه فوق‌العاده‌ای برای شماست. آن‌ها خیلی نازک یا بلند نیستند اما به اندازه کافی ظاهر شما را بهتر می‌کنند.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌های پاشنه گربه‌ای

این کفش را شلوار جین فیت و شلوارها کاملا مناسب است.

10- کفش پاشنه بلند پامپ (Pump shoe)

کفش‌های پامپ شبیه استیلتو هستند اما پاشنه کوتاه‌تر ۷ تا ۱۰ سانتی‌متری دارند.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌های پامپ

از مهمانی تا محل کار، هر جا که دوست دارید می‌توانید آن را با هر لباسی بپوشید و عالی به نظر برسید.

11- کفش آکسفورد (Oxford Shoe)

کفش‌های آکسفورد پاشنه بلند ضمن آنکه جلوی کاملاً بسته‌ای دارند شما را قد بلند‌تر نشان می دهد. این روزها کاملاً مشهور هستند و ظاهر شما را به روزهای ویکتوریایی می‌برند.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌ آکسفورد

این مدل کفش را شلوار جین پسرانه یا مام جینز بپوشید. همچنین یک ایده مناسب برای ست کردن با لباس‌های تک رنگ است.

12- کفش پاشنه پهن بلند (Chunky Heel shoe)

اگر طرفدار کفش‌های پاشنه بلند هستید و هر کفش پاشنه بلندی را امتحان کردید، احتمالا این مدل چیزی باشد که خیلی دوست خواهید داشت. با توجه به پاشنه پهن و محکمی که به شما ی دهد می‌توانید به راحتی با آن قدم بزنید.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند پهن

با توجه به ضخیم بودن پاشنه این کفش‌ها بهتر است لباس‌های ساده‌ای را انتخاب کنید و اجازه دهید پاشنه کفشتان بهتر دیده شود.

13- کفش پاشنه کاما (ویرگولی) (Comma Heel shoe)

ممکنه این مدل کفش را هرجایی نتوانید پیدا کنید و شاید عجیب باشد که چنین پاشنه‌هایی وجود دارند. اما این‌ها مورد علاقه بسیاری از سلبریتی‌ها به خصوص بر روی فرش‌های قرمز هستند. پاشنه‌ها به معنی واقعی کلمه شبیه کاما هستند و بلندی آن به اندازه پاشنه کفش‌های معمولی نیست.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌های پاشنه کاما

این کفش را در مهمانی‌های رسمی و بزرگی همچون سال نو بپوشید.

14- کفش پاشنه قرقره‌ای (Spool Heel shoe)

کفش‌های پاشنه قرقره‌ای یا ساعت شنی  مناسب کسانی هستند که تازه کفش پاشنه بلند پوشیده‌اند و هنوزمهارت کافی برای راه رفتن با اینگونه کفش‌ها را ندارند. این مدل کفش‌ها در قسمت بالا و پایین پهن هستند و در مرکز نسبتا باریک هستند که ایجاد تعادل را آسانتر می‌کنند.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌های پاشنه قرقره‌ای

داشتن این مدل کفش برای همه ضروری است. ضمن اینکه با لباس‌های رسمی عالی به نظر می‌رسند به پاهای شما آسیب نمی‌رسانند. این کفش را می‌توان با شلوار و دامن مدادی پوشید. همچنین با شلوار جین با قد تا مچ پا نیز عالی به نظر می‌رسد.

15- کفش‌های پاشنه بلند اسپادریل یا صندل اسپانیایی (Spadrille heel shoe)

کفش‌های اسپادریل جزء راحت‌ترین کفش‌ها است. ویژگی اصلی کفش، جنس آن است که از الیاف طبیعی ساخته شده است، پارچه  چرم، بزرنت یا پنبه‌ای آن به همراه یک کفه‌ی انعطاف پذیر که جنس آن از طناب بافته شده اسپارتو می باشد.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند اسپادریل

این از آن دست لباس‌های غربی است که بسیار راحت است. با این کفش می‌توان به راحتی یک روز طولانی کاری یا یک مهمانی شبانه را سپری کرد.

16- کفش‌های پاشنه فانتزی (Fantasy Heel shoe)

اگر لیدی گاگا یا کیتی پری از الگوهای شما برای لباس پوشیدن هستند حتما به یک جفت از این کفش‌ها در کمد لباستان نیاز پیدا خواهید کرد.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌های پاشنه فانتزی

می‌توان لباسی متناسب با پاشنه‌های فانتزی کفشتان بپوشیدن و یا لباسی ساده را انتخاب کنید تا کفشتان جلوه بیشتری داشته باشد.

17- کفش پاشنه‌دار مچ بندی (Ankle Strap Heel shoe)

آیا از آن دسته افرادی هستید که به خاطر حس امن بودن از کفش‌های بندی استفاده می‌کنید؟

خب پس کفش‌های پاشنه بلند مچ بندی انتخاب کاملاً مناسبی است که می‌توانید به لیست خودتان اضافه کنید.

نکته مد برای پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار مچ بندی

این مدل کفش را بهتر است با شلور جین یا شلوار و لباس رسمی بپوشید.

18- کفش پاشنه بلند چوب پنبه‌ای (Cork High Heel shoe)

پاشنه این مدل کفش از چوب پنبه ساخته شده است. اصلی‌ترین دلیل انتخاب این کفش توسط افراد این است که فشار را از روی پا می‌گیرد و احساس راحتی می‌کنید. اگر نمی‌توانید کفش‌های پاشنه بلند بپوشید یا پاهای حساسی دارید، ما این راه‌حل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نکته مد برای پوشیدن کفش پاشنه بلند چوب پنبه‌ای

بسته به نوع طراحی می‌توانید هر نوع لباسی را متناسب با ‌ان بپوشید.

19- کفش های میول (Mule heel shoe)

این مدل کفش می‌تواند در هر اندازه پاشنه و شکلی باشد. قسمت روی کفش، تقریبا به طور کامل برآمدگی روی پا را گرفته است. قسمت جلوی کفش می‌تواند باز یا بسته باشد. بسیاری از میول‌ها از قسمت پاشنه پا آزاد هستند و پوشیدن و درآوردن آن‌ها بسیار راحت است.

نکته مد برای پوشیدن کفش پاشنه بلند میول

کفش میول را می‌توانید با لباس‌های چرمی، جین و هر یک از اقلام استایل کژوال بپوشید تا شیک به نظر برسید.

20- کفش‌های پاشته بلند کرستی (Corset Heel shoe)

جلوی این مدل شبیه کرست‌های قدیمی است و کاملاً جلوی پا را بسته و محکم نگه می‌دارد.

نکته مد برای پوشیدن کفش پاشنه بلند کرستی

این مدل کفش را با شلوار فیت بدن بپوشید.

21- بوت مچی یا چکمه مچی (Ankle Booties)

در زمستان به چکمه‌های زیادی نیاز دارید و برای افزودن کمی سبک به لباس زمستانی خود به سراغ چکمه مچی بروید که ضمن شیک بودن شما را از سرمای زمستان حفظ می‌کند.

نکته مد برای پوشیدن چکمه مچی

چکمه‌های مد که تا مچ پا بلندی دارد کاملا برای ضروری است. به خصوص پوشیدن لباس‌هایی با رنگ شتری ظاهری واقعا شیک به وجود می‌اورد.

22- چکمه‌های پاشنه بلند

هیچ چیزی ظاهر اغواگرایانه‌تر از این چکمه‌های پاشنه بلند برای دختران به وجود نمی‌آورد. اگر عاشق کفش‌های پاشنه بلند هستید و در آن کاملا راحت هستید، پس در هوای سرد هیچ چیز نمی‌تواند جلوی شما را برای پوشیدن این کفش بگیرد.

نکته مد برای پوشیدن چکمه‌های پاشنه بلند

این مدل کفش را با جین یا لگ چسبان بپوشید.

 

 

برای هر مناسبت پاشنه‌های متفاوتی برای انتخاب کردن وجود دارد و اکنون می‌دانید چه گزینه‌هایی پیش رویتان دارید.

پاشنه‌های کفش شما از کدام مدل است؟ با گذاشتن پیام در بخش نظرات همین مطلب به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *