آیا مت گالا ۲۰۲۰ برگزار می‌شود؟

خب اول از همه به این نکته توجه کنید که: مراسم مت گالا ۲۰۲۰ – مهمانی مد که همه ساله توسط انستیتو طراحی لباس (Costume Institute) در موزه‌ی هنر متروپولیتن نیویورک برگزار می‌شود – با وجود نگرانی در مورد شیوع ویروس کرونا (COVID-19) همچنان بدون تغییر اتفاق می‌افتد.

 

نانسی چیلتون، مدیر روابط خارجی انستیتو طراحی لباس به خبرنگار مجله The cut گفت: “ما طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش خواهیم رفت و منتظر اتفاقات شگفت انگیز خواهیم بود.” وی همچنین اضافه کرد “ما مطمئناً مراقب اوضاع خواهیم بود.”

 

در حالی که بسیاری از مراسم‌های بزرگ دیگر مانند فستیوال موسیقی کواچلا، Stagecoach و SXSW در آمریکا لغو یا به تعویق افتاده است، به نظر می‌رسد مراسم Met Gala سال ۲۰۲۰ همچنان به قوت خود پابرجاست.

ریانا در مت گالا 2018

اگر یادتان باشد موضوع مت گالا سال ۲۰۱۹ «کمپ: یادداشت‌هایی درباره مد» بود و خاص‌ترین آن تغییرات لباس لیدی گاگا بر روی فرش قرمز سال گذشته بود. همچنین در سال ۲۰۱۸ موضوع «بدن‌های آسمانی؛ فشن و اندیشه‌ی فرقه‌ی کاتولیک» بود که ریانا با لباسی شبیه به پاپ‌ها بر روی فرش قرمز مت گالا ۲۰۱۸ پا گذاشت.

 

اما امسال در مت گالا ۲۰۲۰ موضوع کمی انتزاعی‌تر است و عبارت “درباره زمان: مد و استمرار (About Time: Fashion and Duration)” انتخاب شده است.

 

با ما همراه باشید تا بیشتر درباره مت گالا امسال بدانید.

 

چرا این موضوع برای مت گالا ۲۰۲۰ انتخاب شده است؟

به گفته “اَندرو بولتُن” کیورِیتور یا هنرگردان ارشد موزه متروپولیتن، موضوع امسال همانطور که گفته شد درباره زمان: مد و استمرار است. اندرو بولتن در مصاحبه‌ای به نیویورک تایمز گفت: «مد همیشه با زمان مرتبط است. درواقع مد نه تنها روح زمان را منعکس و نشان می‌دهد، بلکه با گذشت زمان تغییر و پیشرفت می‌کند.»

 

البته بسیاری از موضوعات درباره زمان مد و فشن مطرح است. موضوعاتی همچون: طراحان امیدوارند که با گذشت زمان خلاقیت‌ها بیشتر شود. خریداران آرزو دارند بتوانند به جای انتظار، مستقیما لباسشان را از ران‌وی‌ها بخرند. البته افزایش آگاهی درباره تاثیر مد بر محیط زیست و اهمیت خرید لباس‌های دست دوم، تمرکز را بر پایداری و استفاده مجدد از چیزهای قدیمی سوق می‌دهد.

 

راستی بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنم که امسال ۱۵۰ امین سالگرد مت گالا است.

منبع الهام موضوع مت گالا ۲۰۲۰ چیست؟

طبق گفته نیویورک تایمز، آثار ویرجینیا وولف و فیلسوف فرانسوی اوایل قرن بیستم، هنری برگسون، به شدت بر این موضوع اثر گذاشته است. بولتن قصد ترکیب زمان واقعی (سال‌های تقویمی) و زمان ذهنی (لحظه‌های خلاقیت) را دارد.

About Time: Fashion and Duration

یک سوال جدی؟ یعنی قراره همه لباس‌هایی شبیه ساعت بپوشند؟

راستش، شاید. اما طراحان می‌توانند این مضمون را در هر کجا که بخواهند به کار گیرند. از نظر تئوری شرکت‌کنندگان می‌توانند هر چیز نا متناسب با موضوع را بپوشند و یا کاملاً متضاد با آن را انتخاب کنند.

مت گالا ۲۰۲۰ چه تاریخی است؟

مت گالا همیشه اولین دوشنبه ماه می است که امسال در تاریخ ۴ می ۲۰۲۰ اتفاق می‌افتد.

میزبانان مت گالا ۲۰۲۰ چه کسانی هستند؟

نمایش امسال به ریاست Nicolas Ghesquière، مدیر خلاقیت برند لویی ویتون، اما استون، مریل استریپ که در فیلم The Hours با داستانی الهام گرفته شده از ولف الهام گرفته شده بود بازی کرد،  خانم دالووی، لین-مانوئل میراندا و همچنین مثل همیشه آنا وینتور سردبیر مجله ووگ به عنوان میزبانان مراسم مت گالا ۲۰۲۰ معرفی شده‌اند.

آنا وینتور سردبیر مجله ووگ میزبان اصلی هر ساله مراسم مت گالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *