۹ ترند برتر از هفته مد پاییز و زمستان ۲۰۲۰ پاریس

۹ ترند برتر هفته مد پاریس

هفته مد پاریس یا ماراتن طراحان مد سرانجام در عصر سه‌شنبه ۳ مارس به پایان رسید. طراحان در پایتخت فرانسه ۸ روز بارانی را با مد گذراندند.

 

طبق معمول در ران‌وی‌های هفته مد پاییز ۲۰۲۰ شاهد ترندهایی بودیم که قبلاً در نیویورک، لندن و میلان نیز دیده بودیم. البته  چند مورد ترند – لباس‌های لاتکس و مخملی- مختص هفته مد پاریس بودند.

 

خب بیایید نگاهی به ترندهایی که طراحان مد در پاریس برای ۶ ماه از سال ۲۰۲۰ در نظر گرفته بیاندازیم.

1-لاتکس

پارچه لاتکس از آن دست پارچه‌های اغوا برانگیزی است که در چند کالکشن پاییز ۲۰۲۰ شهر پاریس شاهد آن بودیم. در برندهای Off-white، بالینسیاگا، بالمین و روشاس شاهد این جنس بودیم و در برند ایو سن لوران در تمام لباس‌های ارائه شده لاتکس به کار برده شده بود.

2- سر تا پا قرمز

در هفته مد میلان شاهد رنگ نارنجی سوخته بودیم. اما در هفته مد پاریس شاهد تنوعی از رنگ قرمز بودیم. رنگ‌های پر رنگ و زنده‌ای که حال و هوای روزهای سرد پاییز را تغییر خواهند داد. اگر می‌خواهید کالکشن‌هایی که از این رنگ در طراحی‌های خود استفاده کرده‌اند ببینید حتما نگاهی به برندهای آلتوزارا، ژیوانشی، ارمس و موگلر بیاندازید.

3- طرح شکوفه

از دیگر طرح‌هایی که در برندهای مختلف هفته پاریس می‌توان شاهد آن بود طرح شکوفه و گل بود که در لباس‌هایی از برندهای سلین، دریز ون نوتن الی ساب، بالنسیگا و جیامباتیستا ولی به کار برده شده بود.

4- بازگشت به قرن پانزدهم

طراحان فرانسوی تصویر عاشقانه‌ای از دوران قرون وسطا را به روی صحنه مد امسال آوردند. لباس‌هایی مثل کشیش‌های قرن ۱۵ میلادی، زره ژاندارک و لباس عروسی شاهزاده‌ها را یادآوری می‌شد.

5- سیاه و سفید

لباس‌های سیاه و سفید از رنگ‌های اصلی انتخاب شده در پایتخت فرانسه بود. شنل‌های چاپی، دامن‌هایی با کنتراست سفید و مشکی و لباس‌هایی که به خوبی از این دو رنگ استفاده کرده بودند به زیبایی به چشم می‌خورد.

6- مخملی

لباس‌های مخملی ضمن جذابیت، بسیار مجلل و لوکس هستند. در پاریس طراحان از رنگ‌های مختلف پارچه‌های مخمل همچون نارنجی، قهوه‌ای شکلاتی و طلایی استفاده کردند.

7- هودی‌های نمایشی

هودی‌ها تقریبا در اکثر ران‌وی‌ها دیده شد، هودی‌هایی که مضامینی همچون اضطراب از کرونا ویروس و هراس از عکاسان پاپاراتزی را هدف قرار داده بودند.

هودی‌ شبیه قفس از برند کام د گرسون برای سر که به منظور حفاظت از ویروس‌ها طراحی شده بود.

هودی بافت کنزو که برای پوشاندن چهره سلبریتی‌ها طراحی شده تا بتوانند به راحتی یک صحنه را ترک کنند.

8- دختران طلایی

طراحان در لباس‌های امسال از رنگ‌های طلایی و زرق و برق دار در لباس‌ها برای لوکس‌تر کردن لباس استفاده کردند.

9-کروات

کروات‌های طرح‌دار تام براون و کروات‌های مشکی بیش از حد بزرگ شنل، از آن دست اکسسوری‌هایی بودند که می‌توان همه جا آن‌ها را به کار برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *