۹ ترند هفته مد میلان- بازگشت به رنسانس

اگر بخواهیم هفته مد میلان ۲۰۲۰ را در یک عبارت کوتاه خلاصه کنیم شاید بتوان عبارت احیای دوره رنسانس در مد به کار برد.

حضور برندهای برتری همچون فندی، پرادا و بوتگا ونتا هر علاقه‌مند به مد را به دیدن هفته مد میلان می‌کشاند. در این مطلب سعی داریم نگاهی به ترندهایی که طراحان در هفته مد میلان برای پاییز و زمستان ۲۰۲۰ در نظر گرفته‌اند بیاندازیم.

1- ریشه

جزییات خاصی را نمی‌توان برای این ریشه‌ها ذکر کرد، به جز برخی موارد مثل برند جیل سندر که از ریشه‌های ابریشمی سرتاپا بهره برده و برند بوتگا ونتا از ریشه‌های بافته شده استفاده کرده است.

2- اثر هنری

برندهای ایتالیایی برای پاییز سال ۲۰۲۰ از لایه‌های تور و چین دار تا لباس‌هایی که از دسرها الهام گرفته شده به خوبی بهره گرفتند. برند موسکینو شیرین‌ترین لباس‌ها را ارائه کرد و گوچی نیز دامنی شبیه به لایه‌های کیک یخ زده را به روی سکوی ران وی هفته مد آورد.

3- نارنجی سوخته

یکی از رنگ‌هایی که مورد علاقه طراحان مد میلان قرار گرفته بود نارنجی سوخته است که در طراحی‌های برندهای مشهوری همچون باس، تادز و سالواتوره فراگامو می‌توان مشاهده نمود.

4- یقه‌های چین دار

یکی از بارزترین المان‌ها در لباس‌های دوره رنسانس یقه‌های چین‌دار آن بود که امسال به لطف طراحان مجددا بین ایتالیایی‌ها محبوب شد.

5- رنگ یاسی

رنگی الهام گرفته شده از بهار که در کالکشن برندهای مشهوری همچون باس، پرادا و آلبرتا فررتی می‌توان مشاهده نمود.

6- رنگ زرد کره‌ای

این رنگ که از رنگ کره الهام گرفته شده است را در کالکشن‌های طراحی شده توسط بوتگا ونتا و اسپورت مکس می‌توان دید.

7- آستین پفی

در هفته مد نیویورک هم شاهد آستین‌های پفی بودیم اما آستین‌ها در میلان پف خیلی بزرگ‌تری دارند. برندهایی مثل فندی، ماکس مارا و آناکیکی از برندهای مشهوری بودند که از این آیتم استفاده کردند.

8- شنل

با گفتن این آیتم و شباهت دیگری که با هفته مد نیویورک وجود دارد به ذهن خطور می‌کند که احتمالا امسال لباس‌هایی باشیم که در آن شنل و آستین پفی استفاده شده است.

9- ژاکت‌های سراسری

طراحی ژاکت‌هایی که از سر تا مچ پا را پوشانده است آدم را یاد سرمای زیادی مثل کانادا می‌اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *