تو روز بارانی چی بپوشیم؟

در اینجا چند نکته به عنوان راهنما برای لذت بردن از هوای بارانی بیان خواهیم کرد.

چیزی به نام آب و هوای بد وجود ندارد، تنها چیزی که وجود دارد لباس نامناسب است.

آلفِرد وینرایت

واقعا نیاز به چتر دارم؟

وقتی اسم لباس بارانی میاد اولین چیزی که به ذهنمون خطور میکنه چتر است. اگر ابری در آسمان نمی‌بینید اغلب نیازی ندارد که چتر با خود به همراه داشته باشید. اما اگر قصد سفر به مناطق معتدل در فصولی غیر از تابستان را دارید بهتره یک چتر کوچک به همراه داشته باشید.

به عنوان کسی که به ظاهر خود اهمیت می‌دهد حتما همیشه پیش‌بینی آب و هوا را ببینید.

نکته

در بسیاری از مسافرت‌ها با توجه به قیمت کم چتر نیازی به همراه بردن چتر نیست.

به چه کفشی نیار دارم؟

اگر به حومه شهر یا جنگل می‌روید از کفش‌های بلندی مثل چکمه استفاده کنید، ولی اگر داخل شهر می‌خواهید پیاده روی کنید بوت‌های چرمی گزینه مناسبی هستند و می‌توان آن‌ها را با اغلب لباس‌ها ست نمود.

چه کتی مناسب است؟

چند گزینه متداول وجود دارد مثل: کت بارانی، کاپشن‌های کلاه دار یا کت‌های معمولی و یک کلاه.

اگر بیشتر در فضای باز و یا مشغول پیاده روی هستید به شما بارانی‌های سبکی که قابل تا شدن هستند را پیشنهاد می‌کنیم که به صورت لایه‌ای همراه با سایر لباس‌ها بپوشید.

اگر بیشتر در فضاهای سرپوشیده هستید و از ماشین برای تردد خود استفاده می‌کنید یک ترنچ کت به همراه کلاه گزینه مناسبی است و در زمان‌هایی که در محیط‌های باز تردد دارید حتما چتر با خود به همراه داشته باشید.

چه لباسی بپوشیم؟

برای روزهای بارانی لگ‌ها یا شلوارهای چسبان انتخاب مناسبی است چرا که با توجه به بافت متخلخل آن، به سرعت خشک می‌شوند. همچون شلوارهایی از جنس نایلون علاوه بر سبک بودن زود خشک می‌شوند.

از پوشیدن شلوار یا لگ‌های پنبه‌ای خودداری کنید و بیشتر پارچه‌هایی از الیاف مصنوعی را بپوشید. شلوارهای جین نیز با توجه به ضخیم بودن و دیر خشک شدن گزینه مناسبی برای پوشیدن نیستند.

چکمه‌های چرمی ضد آب و سبک از بر هم زدن ظاهر شما در روزهای بارانی جلوگیری می‌کند و جفت کردن آن با شلوار یا لباس مشکی ظاهر شیکی را برای شما به وجود می‌آورد. در آخر همراه کردن آن‌ها با یک ترنچ کت ضد آب و یک چتر فوق العاده است.

هوای بارانی با همه زیبایی خود گاهی حالت غم به وجود می‌آورد و بهتر است از چترهای رنگی ملایم استفاده کنید. عکس‌های فوق العاده‌ای را می‌توانید در باران خلق کنید و اگر در اثر باران احساس سردی کردید حتما در آخر روز یک حمام آب گرم بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *